Problémás terület az otthonfelújítás során: padló utólagos hőszigetelése
Austrotherm UNIPLATTE most extra 33% kedvezménnyel
2024.05.15.A régi épületek padlója gyakran semmilyen hőszigetelést nem kapott. Már pedig az épület hőveszteségének akár 20%-át is kiteheti a talaj felé áramló hőmennyiség. Ezt a szerkezetet viszont nagyon nehéz utólagosan hőszigetelni.
Ha bontásra kerül a sor – és ez többnyire javasolt –, akkor a vízszintes padló vízszigetelésnél célszerű megállni. Ennek megbolygatása lehet, hogy több kárt okoz, mint hasznot. A szerkezeti réteg vastagsága viszont innentől kezdve adott. Az ajtók küszöb, az ajtólapok, a belmagasság mind gátat szab a járószint nagyobb mértékű emelkedésnek, ezért legtöbbször a régi padló vonalát fogjuk megtartani. Ez a szerkezeti vastagság ritkán több, mint 3-5 cm, és ebbe kellene, hogy beleférjen a hőszigetelés, az aljzatbeton és a burkolat. Erre viszont nem sok esély van. A megoldás az Austrotherm UNIPLATTE®.
A hálóerősítésű XPS lemezeket az alaposan megtisztított és teljesen sík felületen kell elhelyezni, nagyobb egyenetlenségek esetén önterülő aljzatkiegyenlítő alkalmazása is indokolt lehet. A teljes fogadó felületre és az UNIPLATTE® elemek egyik oldalára fogas simítóval Murexin ragasztótapaszt kell felhordani, majd a táblákat a padlóra kell helyezni. Légbuborék nem maradjon a ragasztó rétegben! Többrétegű fektetés esetén a második lemezt kötésben, hasonló módon eljárva kell fektetni. A felület síkbeliségét vízmértékkel kell ellenőrizni. Igény esetén ezután lehet a fűtőszőnyeget elhelyezni. A ragasztó megkötését követően lehet a lapburkolatot a szokásos módon ragasztani.
Amennyiben az UNIPLATTE® lécvázra kerül, úgy azok maximális távolsága 40 cm lehet. A fa tartószerkezetre teljes hosszában poliuretán bázisú ragasztót (például Murexin X-Bond MS-K88 Express) kell felhordani, a táblákat az élekre felhordott ragasztó segítségével rögzítsük egymáshoz. Szükség esetén a T csatlakozásoknál kiegészítő mechanikai rögzítés is lehetséges.
Austrotherm UNIPLATTE® építőlemezek sokrétű alkalmazási lehetőségei:
- Fal- és padlófelületek burkolására száraz és nedves helyiségekben felújításkor és újépítésnél
- Új belsőépítészeti elemek építéséhez, például beépített mosdók, polcok, lépcsők, víztartályok, tálcák, íves burkolatok stb.
- Fürdőkádak burkolása vagy mosdóállványok is könnyen kialakíthatók a lemezekkel.
- Válaszfalak építéséhez, például zuhanyzókban, mosdókban stb.
- Gépészeti vezetékek eltakarásához
- Szükség szerint vízszigeteléssel együtt alkalmazható
- Kültéri alkalmazásra is (pl. erkély elválasztó fal)
Köszönjük, hogy belenéztél egy korábbi pontgyűjtő időszakhoz tartozó leckénkbe! A lecke anyagát továbbra is elérhetővé tesszük számodra, itt azonban nem találsz már kérdéseket a leckével kapcsolatban.